1402\01\09 10:00:14


نجات کوهنورد ۳۰ ساله در ارتفاعات راستوند شازند

اراک - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از نجات کوهنورد ۳۰ ساله در ارتفاعات راستوند شهرستان شازند توسط نجاتگران این جمعیت خبر داد.

علیرضا شهرجردی در این خصوص اظهار داشت: ساعت ۱۵ روز گذشته، هشتم فروردین ماه، طی تماس تلفنی نیروی انتظامی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر مبنی بر گیر افتادن کوهنورد ۳۰ ساله در ارتفاعات راستوند شهرستان شازند گزارش داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی افزود: با توجه به شرایط نامساعد جوی و بارش باران و مه غلیظ در منطقه مذکور پس از هماهنگی‌های انجام شده بلافاصله تیم ۶ نفره امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان شازند در کمترین زمان ممکن با تجهیزات تخصصی مورد نیاز به منطقه اعزام شدند. وی ادامه داد: پس از جستجو و مشخص شدن موقعیت جغرافیایی کوهنورد گرفتار در ارتفاعات ۲۵۰۰ متری راستوند، فرد مورد نظر که به دلیل مه از مسیر اصلی خارج شده بود، با تثبیت کارگاه امداد و نجات و با تلاش نجاتگران بالاکشی و سپس با سلامت کامل به پایین کوه انتقال داده شد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی اضافه کرد: این عملیات نفس گیر حدوداً ۴ ساعت به طول انجامید و نجاتگران توانستند با بکارگیری تخصص و تجهیزات لازم در حداقل زمان به فرد گرفتار دست یافته و وی را به سلامت نجات دهند.

شهرجردی ضمن قدردانی از عوامل امدادی این عملیات خاطر نشان کرد: از مردم خواستاریم صعود به کوه و طبیعت گردی را به زمان بهتری با شرایط مساعد جوی موکول کرده و از صعود انفرادی و بدون تجهیزات مورد نیاز جدا خودداری کنند.. .


بازنشر از : مهر

کوهنوردی

جمعیت هلال احمر استان مرکزی

علیرضا شهرجردی