1401\05\22 16:57:05


نظارت بر اجرای تکالیف قانونی دستگاه‌ها با جدیت دنبال می‌ شود

سنندج- رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر ادامه روند سفرهای استانی تأکید کرد و گفت: نظارت بر اجرای قوانین و تکالیف قانونی دستگاه‌ها با جدیت دنبال می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح الله خدائیان روز چهارشنبه در جریان سفر یک روزه به کردستان با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد و در این دیدار با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و امام سجاد (ع)، به اقدامات سازمان بازرسی به منظور نظارت بر اجرای قوانین و احصای قوانین اجرا نشده و بر زمین مانده اشاره کرد.

وی با اشاره به مأموریت‌های رئیس قوه قضائیه به سازمان بازرسی پیرامون نظارت بر اجرای قوانین و تکالیف قانونی دستگاه‌ها، گفت: سازمان بازرسی در راستای دستورات رئیس قوه قضائیه به این موضوع ورود کرده است و با جدیت دنبال می‌شود. خدائیان در این زمینه قوانین هوای پاک، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ارتقای سلامت اداری و قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را به عنوان برخی از مصادیق مورد اشاره قرار داد. رئیس سازمان بازرسی کل کشور، همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مختلف در استان کردستان را مورد تأکید قرار داد و هدف از سفرهای استانی خود را بررسی مسائل استان‌ها و استفاده از ظرفیت‌های سازمان بازرسی و شورای دستگاه‌های نظارتی در رفع آن‌ها اعلام کرد.

ورود سازمان بازرسی به مبحث ترک فعل مدیران تداوم یابد نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این دیدار ضمن تسلیت شهادت امام سجاد (ع) از حضور رئیس و مدیران سازمان بازرسی در استان کردستان قدردانی کرد و گفت: سال گذشته نزدیک به ۱۰ هزار نفر به دفتر مراجعات مردمی نماینده ولی فقیه مراجعه کرده‌اند و در این میان نیروی انتظامی و دستگاه قضائی کمترین مراجعات را داشته‌اند که این امر نشان دهنده فعالیت خوب این دو مجموعه است. حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی به برخی از مشکلات استان کردستان از جمله مشکلات زیست محیطی و منابع طبیعی، آب و شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: از سازمان بازرسی به دلیل ورود به ترک فعل مدیران تشکر داریم و خواستار ادامه این روند هستیم. نماینده ولی فقیه در استان کردستان به تعطیلی برخی از کارخانه‌های مهم این استان اشاره کرد و گفت: برای رفع برخی از مشکلات و مسائل باید اشتغال ایجاد شود تا آسیب‌ها کاهش یابد..

.


بازنشر از : مهر

سنندج

سازمان بازرسی کل کشور

ذبیح الله خداییان

دفتر نماینده