1401\05\22 16:49:01


نیازها و مشکلات خراسان شمالی در اختیار نخبگان قرار بگیرد

بجنورد- استاندار خراسان شمالی با اشاره به لزوم دانش بنیان شدن فعالیت‌های اقتصادی، گفت : نیازها و مشکلات استان باید در اختیار نخبگان قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا حسین نژاد صبح شنبه در همایش فناورانه تا ثریا که در محل دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: برای تحقق شعار سال به ویژه در حوزه دانش بنیان باید در مسیر سند آمایش ملی و سیاست‌های کشور حرکت کرد و از ظرفیت تمام دستگاه‌های اجرایی بهره مند شد.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه با اجتناب از تکراری بودن موضوعات و تمرکز بر مزیت‌های استان و کشور می‌توان به تولید انبوه رسید، گفت: نباید هر تولیدی را به انبوه رساند. وی افزود: با شناسایی و احصا مزیت‌ها می‌توان میزان وابستگی به کشورها را کاهش داد. حسین نژاد داشتن برنامه جامع برای تحقق شعار سال را الزامی دانست و بیان کرد: نیازها باید به صورت متمرکز در یک سایت مشخص در اختیار نخبگان علمی قرار گیرد تا در راستای اهداف سند آمایش ملی به استقلال واقعی دست یابیم.

حسین نژاد وجود بنگاه‌های اقتصادی، کارخانجات و صنایع بزرگ را در تحقق شعار سال را مهم دانست و گفت: با پشتیبانی تولید و مطالعاتی از سوی این بنگاه‌ها، کمکی به شرکت‌های دانش بنیان می‌شود. وی با تاکید بر اینکه سازندگی و تولید دانش بنیان در اولویت است، گفت: استانداری همسو با تمام دستگاه‌های اجرایی در جهت تحقق شعار سال و حرکت در راستای سند آمایش ملی می‌تواند تولیدات را به سوی نیازها هدف‌گذاری کند.. .


بازنشر از : مهر

استانداری خراسان شمالی

محمدرضا حسین نژاد

شرکت دانش بنیان