1402\01\08 10:59:15


ورود ۱.۲ میلیون خودرو به گیلان. یک میلیون خودرو از استان خارج شده است

رشت - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از ورود یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو به این استان خبر داد و گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود یک میلیون خودرو نیز از گیلان خارج شده اند.

غلامعلی نیک فهم در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به استقبال کم نظیر مسافران نوروزی از گیلان، اظهار کرد: گیلان مهد تمدن، تاریخ و قطب گردشگری کشور تلقی می‌شود و از این رو مورد استقبال ویژه مسافرین قرار می‌گیرد.

وی از ثبت ۲ و میلیون ۲۰۰ هزار تردد در راه‌های مواصلاتی گیلان خبر داد و افزود: بر اساس داده‌های آماری این تعداد تردد وسیله نقلیه از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون در راه‌های گیلان صورت گرفته است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از ورود یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو به این استان خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون حدود یک میلیون خودروی مسافرین از گیلان خارج شدند. نیک فهم ادامه داد: این داده آماری ورود و خروج مسافرین، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۱۲ درصدی در ورود به استان و ۱۶ درصدی در خروج از استان هستیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی بیشترین میزان ورودی از طریق آزادراه قزوین - رشت با ۶۰۰ هزار خودرو صورت گرفته است، افزود: محور رامسر - چابکسر با خروج ۳۴۷ هزار خودرو در جایگاه بعدی قرار دارد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان ادامه داد: بر اساس داده‌های آماری بیشترین میزان خروجی از طریق محور آزادراه رشت - قزوین با میزان تردد ۲۶۰ هزار خودرو نقلیه بوده است.. .


بازنشر از : مهر

راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان

غلامعلی نیک فهم

تعطیلات نوروزی