1402\01\12 14:51:04


پیش‌بینی رگبار برف و ریزش سنگ در ارتفاعات البرز

کرج- مدیرکل هواشناسی البرز گفت: در ارتفاعات استان رگبار برف و باران، رعد و برق و ریزش سنگ پیش‌بینی می‌شود.

آرش بهاروند احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از تداوم فعالیت سامانه بارشی در استان است که به موجب آن بارش پراکنده، وزش باد شدید، کاهش محسوس دما و در ارتفاعات رگبار برف و باران، کولاک برف، مه‌آلودگی، کاهش دید، لغزندگی سطح جاده و ریزش سنگ مورد انتظار است.

وی بیان کرد: از فردا به تدریج با پایدار شدن شرایط جوی، آسمان کمی تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد و روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه آسمان امروز البرز صاف تا قسمتی ابری، به تدریج همراه با افزایش ابر، وزش باد شدید، احتمال بارش پراکنده و کاهش محسوس دما است، بیان کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۱۲ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۲ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۷ متر بر ثانیه است. وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی فردا آسمان البرز کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید است.

بهاروند احمدی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۱۶ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۴ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۵ متر بر ثانیه است.. .


بازنشر از : مهر

هواشناسی البرز

آرش بهاروند

ریزش سنگ