1402\01\09 15:51:14


کاهش ١٩درصدی فوت در حوادث جاده‌ای خراسان رضوی

مشهد ـ جانشین رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: تعداد جانباختگان حوادث رانندگی در خراسان رضوی ٢۶ نفر بوده که نسبت به سال گذشته ۶ نفر معادل ١٩درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قانعی‌نژاد ظهر چهارشنبه در دهمین نشست خبری قرارگاه مرکزی زائرین خراسان رضوی اظهار کرد: از ٢۵ اسفند تا ٨فروردین، تعداد ٢۴ فقره تصادف فوتی اتفاق افتاده است که در تعداد ۴ فقره معادل ١۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل داشته ایم.

جانشین رئیس پلیس راه خراسان رضوی ادامه داد: ٢۵٣ فقره تصادف منجر به جرح اتفاق افتاده که در مقایسه با سال قبل ٨۶ فقره معادل ٢۵ درصد کاهش داشته ایم. وی تصریح کرد: افراد مجروح در محورهای برون شهری، ۴۴٨ نفر هستند که نسبت به سال قبل ٨۴ نفر کاهش داشته و این عدد معادل ١۶ درصد است. قانعی‌نژاد با یادآوری دلایل مختلف ایجاد تصادفات جاده‌ای خاطر نشان کرد: در بعضی از محورها، جاده باعث فراوانی تصادف است، در سال گذشته ٣٨نقطه رفع خطر شد و امسال ٣٠نقطه با فراوانی تصادف بالا را برنامه ریزی کرده ایم که رفع خطر شود.

بازدید این نقاط طی سال گذشته صورت گرفته و راهکارهای اصلاح این نقاط به کمیسیون ایمنی راه‌ها ابلاغ شده و طبق برنامه ریزی تا قبل از شهریور ماه این نقاط رفع نقص می‌شود. جانشین رئیس پلیس راه خراسان رضوی افزود: بعضی از نقاط جغرافیایی مانند تپه ماهورها، شرایط جغرافیایی اجازه اصلاح و رفع خطر را نمی‌دهد که در این نقاط خود راننده با توجه به علائم موجود باید رانندگی ایمنی انجام دهد. وی با ارائه آمار جاده‌های پر تصادف استان عنوان کرد: در میان جاده‌های استان، جاده غرب بیشترین آمار تصادف را دارد.

جاده غرب یعنی، نیشابور، کاهک و سبزوار که تنها در ایام نوروز ۴٨ فقره تصادف فوتی و جرحی داشته و ٣٧ درصد کل تصادفات استان را شامل می‌شود. قانعی‌نژاد در ادامه گفت: محور جنوب استان شامل تربت حیدریه، گناباد و بجستان بعد از محور غرب با ٣١ فقره و ٣۴ درصد تصادف بیشترین آمار تصادف را در ایام نوروز داشته است. همچنین تصادفات اطراف مشهد با آمار ١۶ درصدی در مرحله بعد قرار دارد و بقیه تصادفات در محورهای جنوب و شرق استان پراکنده است.

جانشین رئیس پلیس راه خراسان رضوی تصریح کرد: در کل تصادفات ایام نوروز، ۴۴ درصد تصادفات استان به دلیل واژگونی بوده است که اکثر تصادفات واژگونی ناشی از عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی است. وی با اشاره به مزیت ایستگاه‌های استقبال از زائر در ورودی شهرها در پایان گفت: محور غرب ١٧ نفر در طی سال گذشته کشته داشت و امسال خوشبختانه به ۵ نفر کاهش یافته است که یکی از دلایل آن وجود ایستگاه‌ها برای استراحت زائر است که با پیاده شدن رانندگان و کمی استراحت شاهد کاهش میزان وقوع تصادفات هستیم.. .


بازنشر از : مهر

نوروز

پلیس راه خراسان رضوی

نیشابور

کمیسیون ایمنی راهها