1401\05\22 16:41:04


گرمی شرایط لازم برای ایجاد منطقه آزاد را دارد

گرمی-امام جمعه شهرستان گرمی گفت: گرمی به دلیل اتصال به گمرک و وجود زمین‌های دولتی شرایط لازم و کافی را برای ایجاد منطقه آزاد دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یدالله صفری در خطبه‌های نماز جمعه شهر گرمی اظهار کرد: عده‌ای از ایثارگران و شیفتگان اباعبدالله الحسین (ع) موکبی را برای پذیرایی از عزاداران امام حسین (ع) در عراق راه اندازی کرده اند که ما نیز در حد توان باید به خدمت رسانی این موکب کمک کنیم.

وی با اشاره به ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به وطن خاطرنشان کرد: آزادگان و جانبازان سرمایه‌های معنوی جامعه هستند و باید در پاسداشت این افراد نهایت تلاش را انجام دهیم. امام جمعه گرمی با بیان اینکه مردم گرمی به شدت نسبت به از دست رفتن منطقه آزاد نگران اند و کوتاهی را از ناحیه دولت خصوصاً مسئولان استانی می‌دانند، گفت: به هر حال ما بپذیریم یا نپذیریم و جایابی منطقه آزاد را درست بدانیم یا ندانیم قانون این است که باید یکی از چهار نقطه منطقه آزاد اعلان شود. حجت‌الاسلام صفری با اشاره به چهار نقطه رضی، گرمی متصل به گمرک بیله سوار، بیله سوار متصل به گمرک و پارس آباد متصل به گمرک بیله سوار بیان کرد: بخش رضی فاقد گمرک است بنابراین شرط لازم برای منطقه آزاد را ندارد.

وی افزود: منطقه سوم بیله سوار متصل به گمرک شرط لازم را دارد چون متصل به گمرک است ولی شرط کافی را ندارد چون زمین ملی و بلا معارض ندارد و منطقه چهارم یعنی پارس آباد متصل به گمرک نیز مانند بیله سوار است شرط لازم را دارد ولی شرط کافی ندارد. امام جمعه گرمی تصریح کرد: منطقه گرمی متصل به گمرک هم شرط لازم را دارد چون متصل به گمرک است و هم شرط کافی را دارد چون زمین ملی بدون معارض به حد کافی دارد و اسنادش را نیز به شورای عالی مناطق آزاد داده است. حجت‌الاسلام صفری اضافه کرد: در هر حال گمرک بیله سوار جزو منطقه آزاد است که مردم شریف بیله سوار از آن بهره مند خواهد بود ولی تنها نقطه‌ای که از این چهار نقطه شرایط لازم و کافی برای منطقه آزاد دارد گرمی متصل به گمرک است.

وی گفت: بنده از مسئولین استانی خصوصاً استاندار که فردی خیرخواه و متقی و خدمتگذار هستند انتظار داریم که این قانون را اجرا کنند ولو این که از گمرک شروع کنند و به تدریج افزایش دهند و اینکه فقط گمرک منطقه آزاد اعلام شود چون گمرک به تنهایی هیچ یک از آن چهار نقطه نیست، خلاف قانون است. وی اظهار کرد: انتظارمان این است که مسئولان به جد از حق مردم گرمی دفاع کنند و نگذارند برخی زیاده خواهان که دنبال خواسته خویش یا هیچ هستند استان را از وجود منطقه آزاد محروم سازند.. .


بازنشر از : مهر

خطبه های نماز جمعه

اردبیل

شهرستان گرمی

منطقه آزاد اردبیل