1401\05\22 16:47:02


۱۰ میلیارد تومان به صندوق توسعه بخش کشاورزی اختصاص یافت

بیرجند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای حمایت از صندوق توسعه بخش کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جعفری صبح شنبه در شورای برنامه‌ریزی استان اظهار کرد: صندوق توسعه و حمایت از بخش کشاورزی خراسان جنوبی اوایل دولت نهم ایجاد شد.

وی ادامه داد: با اقدامات خوبی که در این زمینه در آن زمان انجام شد، رتبه دوم کشور در این خصوص را کسب کردیم اما اکنون در رتبه ۲۳ کشور قرار داریم. جعفری اضافه کرد: با توجه به این که بانک کشاورزی هیچ گونه اعتباری در این باره اختصاص نمی‌دهد، وضعیت صندوق خوب نیست. وی بیان کرد: هر چند پیشنهاد ما برای کمک به این صندوق برای حمایت از بخش کشاورزی استان، ۵۰ میلیون تومان بود ولی با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای این منظور در این جلسه موافقت شد.

جعفری با بیان اینکه علاوه بر تقویت دامداری استان که وضعیت بدی دارد، فصل خرید زرشک هم در پیش است، افزود: با توجه به اینکه اعتبار دولتی برای این کار اختصاص نمی‌یابد، با کمک به این صندوق باید به تکمیل زنجیره‌های محصولات کشاورزی استان کمک شود. وی با اشاره به همکاری با شرکت‌های دانش بنیان، ادامه داد: در این راستا دو هزار هکتار با توجه به نیاز خراسان جنوبی، به کشت ذرت علوفه‌ای اختصاص یافته تا با انجام آن، نیاز ما با استان‌های دیگر در این خصوص کاهش یابد.. .


بازنشر از : مهر

مهدی جعفری

جهاد کشاورزی خراسان جنوبی

تخصیص اعتبار