1401\12\28 06:47:19


۱۱۰ درصد سهم اشتغال شهرستان سربیشه امسال محقق شده است

بیرجند- فرماندار سربیشه، گفت: در سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۱۱۰ درصد سهم تعهد اشتغال این شهرستان که در سامانه رصد به ثبت رسیده، محقق شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا لکزایی صبح یکشنبه در جلسه کمیته اشتغال شهرستان سربیشه با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال در سطح شهرستان باید ابتدا پتانسیل‌های موجود شناسایی شود، گفت: باید به افراد متقاضی اشتغالزایی در خصوص کارآفرینی آموزش‌های لازم ارائه و بعد از آن حمایت‌های لازم از این افراد جهت ایجاد اشتغال پایدار انجام شود.

وی ادامه داد: صنایع بزرگ تبدیلی راه حل اصلی توسعه و اشتغال پایدار است و اگر به دنبال اشتغال آفرینی پایدار هستیم باید به دنبال ایجاد صنایع تبدیلی متناسب با ظرفیت شهرستان باشیم. فرماندار سربیشه با اشاره به اهمیت اشتغال آفرینی و ظرفیت‌های شهرستان، افزود: برای ایجاد رشد و پیشرفت در سطح شهرستان باید به دنبال برنامه‌ریزی برای کارهای بزرگ و صنایع شرکت‌های با اشتغال آفرینی بالا باشیم چون صنایعی هستند که به اشتغال پایدار منجر می‌شود. لکزایی تصریح کرد: جهاد کشاورزی با یک برنامه‌ریزی هدفمند و متناسب با سند تحول دولت سیزدهم گام‌های اساسی برای ایجاد صنایع تبدیلی و تولیدی در بخش کشاورزی ایجاد کند تا اشتغال واقعی و پایدار شکل بگیرد.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف هستند همکاری لازم را برای معرفی طرح‌های پیشنهادی سرمایه گذاران به بانک‌های عامل را داشته باشند تا بتوان در کنار آن شغل برای جوانان ایجاد کرد. فرماندار سربیشه به اهمیت اشتغال اشاره کرد و گفت: برای رفع معضل بیکاری جامعه نیاز به کار جهادی داریم و با روزمرگی نمی‌توان کار خاصی از پیش برد. محمد علی یکه خانی، مسئول نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سربیشه با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۶ جلسه کمیته اشتغال در شهرستان برگزار شده است، گفت: در این جلسات کمیته اشتغال تعداد ۳۳ مصوبه داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۹۲ مجوز مشاغل خانگی صادر شده است، گفت: از این تعداد ۷۶ مجوز به صورت مستقل و ۱۶ مجوز پشتیبان بوده است. یکه خانی تصریح کرد: تعداد ۳۹ نفر در حوزه مشاغل خانگی جمعاً به مبلغ ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در شهرستان جهت اخذ تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند. وی از امضای ۸ تفاهم نامه که در روز نکوداشت سربیشه صورت گرفته است خبر داد و گفت: از این تعداد ۵ تفاهم نامه برای اخذ تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

محمدرضا زرگری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه در این جلسه از جذب سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی بخش کشاورزی شهرستان سربیشه در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: بهره برداری از پروژه‌های مهم با سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال در سال جدید صورت می‌گیرد. وی ادامه داد: در سال جاری علی رغم کمبود منابع اعتباری بانک‌ها و با بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های موجود بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در زیر بخش‌های مختلف بخش کشاورزی شهرستان تسهیلات بانکی جذب شد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه تصریح کرد: در سال جاری در مجموع تعداد ۶۹۶ پرونده و طرح کشاورزی جمعاً به مبلغ ۱۵۷ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شده‌اند زرگری از بهره برداری بزرگترین گلخانه شرق کشور در هفته جهاد کشاورزی سال ۱۴۰۲ با سرمایه گذاری ۱۶۵ میلیارد تومان خبر داد.

مهدی خادمی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) سربیشه در این جلسه از پرداخت ۱۸۱ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در قالب ۲۵۸ طرح از ابتدای امسال خبر داد و افزود: آموزش کسب و کار به تعداد ۱۶۵ نفر با هزینه کرد ۲ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال و همچنین کاریابی برای ۲۷ نفر از دیگر برنامه‌های حوزه اشتغال این اداره بوده است. نظری فرد معاون اداره بهزیستی شهرستان سربیشه در این جلسه گزارشی از وضعیت تسهیلات اشتغالزایی ارائه کرد و گفت: در سال جاری کل سهمیه اشتغال بهزیستی شهرستان مبلغ ۸ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان بوده که مبلغ ۶ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان جذب شده است. وی ادامه داد: مانده اعتبارات هم بر اساس قول بانک‌ها ظرف دو ماه اول سال ۱۴۰۲ پرداخت می‌شود..

.


بازنشر از : مهر

فرمانداری سربیشه

محمد رضا لکزایی

سربیشه

اشتغال