1402\01\09 18:43:25


۱۲۳ هزار نفر به پایگاه‌های اورژانس آذربایجان شرقی مراجعه کردند

تبریز-دبیر طرح سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با آغاز طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ماه پارسال تا هشتم فروردین ماه ۱۲۳ هزار نفر به پایگاه های شهری، جاده ای و روستایی استان مراجعه کردند.

اصغر جعفری روحی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: چهار هزار و ۶۸۶ نفر در این مدت در اورژانس بیمارستان‌های استان بستری شدند و ۲۵ مورد احیای قلبی و ریوی موفق انجام شد.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان اورژانس با آغاز طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ماه پارسال تا هشتم فروردین ماه جاری به ۵ هزار و ۹۳۲ مورد مأموریت اعزام شدند، افزود: از این تعداد یک هزار و ۱۱۶ مورد مربوط به عملیات تصادفات جاده‌ای بوده است. دبیر طرح سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: در این مدت ۲۰۴ مورد بازرسی از مراکز اقامتی، ۵۵۹ مورد بازرسی از مراکز و اماکن بین راهی، ۱۰ هزار و ۸۴۴ مورد بازرسی مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، ۲ هزار و ۱۶۲ مورد بازرسی از اماکن عمومی و ۳۰۱ مورد بازرسی سامانه‌های آبرسانی انجام شده است. جعفری گفت: یک هزار و ۱۴۰ مورد افراد مشکوک به بیماری‌های واگیردار و ۳۹۳ مورد حیوان گزیدگی به ثبت رسیده و یک هزار و ۱۸ نفر نیز واکسن هاری دریافت کردند..

.


بازنشر از : مهر

اورژانس

اورژانس کشور

تبریز