1402\01\12 22:00:08


۱۵ هزار کیسه زباله در مسیرهای خروجی سنندج توزیع می‌شود

سنندج- رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج گفت: همزمان با ۱۳ فروردین و روز طبیعت ۱۵ هزار کیسه زباله در مبادی خروجی سطح شهر برای جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی، توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، شکور صلواتی اظهار کرد: طبیعت هر ساله همزمان با فصل بهار سفره رنگین خود را برای حضور مردم در دامان خود می‌گشاید اما برخی بی توجهی‌های به اصول زیست محیطی موجب شده است که طبیعت تنها قربانی روز «انس با طبیعت» باشد.

وی با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست و طبیعت وظیفه تک تک آحاد جامعه است، گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج در راستای پاکسازی محیط زیست تمهیدات لازم ۱۵ هزار کیسه زباله را همزمان با روز طبیعت در مبادی خروجی سطح شهر توزیع می‌کند. به گفته وی، مسیر پلیس راه همدان، پلیس راه کرمانشاه و مسیر خروجی مریوان، مسیر جاده قدیم و جدید مریوان و پارک جنگلی آبیدر از جمله مسیرهایی است که نیروهای این سازمان اقدام به توزیع نایلون زباله می‌کنند. رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج از شهروندان سنندجی خواست هنگام خروج از شهر به مقصد باغ، کوه و دشت در روز سیزدهم فروردین، کیسه زباله‌هایی را که به صورت رایگان در مبادی خروجی توزیع می‌شود دریافت و زباله‌های خود را در این کیسه‌ها جمع آوری و از ریختن پسماند در دامن طبیعت خودداری کنند.

صلواتی خاطرنشان کرد: شهروندان هنگام بازگشت به شهر در ساعات پایانی روز کیسه زباله‌های پر شده را در مبادی ورودی شهر به خودروهای حمل زباله شهرداری تحویل داده یا در سطل‌های زباله داخل شهر تخلیه نمایند.. .


بازنشر از : مهر

سنندج

شهرداری سنندج

روز طبیعت

محیط زیست کردستان