1402\01\08 16:48:22


۲۰ امین شهرستان آذربایجان‌غربی‌ ایجاد شد

ارومیه- با پیشنهاد وزارت کشور و تصویب هیات وزیران، «میرآباد» به عنوان بیستمین شهرستان در جغرافیای استان آذربایجان غربی ایجاد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با ابلاغ معاون اول رئیس جمهور، در مراسمی که عصر سه‌شنبه با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مدیران اجرایی، نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی و جمع باشکوهی از مردم در این شهر برگزار شد، میرآباد شهرستان شدن میرآباد به طور رسمی اعلام شد.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، بخش وزینه از مناطق قبلی شهرستان سردشت به نام بخش مرکزی تغییر نام یافت و در حوزه استحفاظی شهرستان میرآباد قرار گرفت تا این شهرستان متشکل از ۲ بخش مرکزی و زاب به مرکزیت شهر میرآباد تشکیل شود. استاندار آذربایجان غربی در آئین اعلام شهرستان شدن میرآباد در جمع خبرنگاران گفت: میرآباد دارای ظرفیت‌های خوب در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری است که با تبدیل شدن به شهرستان رونق و توسعه خواهد یافت. محمدصادق معتمدیان اضافه کرد: ظرفیت‌های خدادادی و طبیعی در این منطقه وجود دارد که بواسطه تبدیل شدن به شهرستان باید در راستای رفاه مردم از آن استفاده بهینه کرد.

وی ادامه داد: ایجاد زیرساخت‌های لازم در شهرهای تازه تأسیس جز اولویت‌های کاری ما خواهد بود تا مردم از برکات آن بهرمند شوند. آذربایجان غربی با بیش از سه میلیون نفر جمعیت در شمال غرب کشور قرار دارد و پیش از این دارای ۱۹ شهرستان بود. شهر میرآباد که پیشتر از توابع شهرستان سردشت بود، حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد..

.


بازنشر از : مهر

استانداری آذربایجان غربی

محمد صادق معتمدیان

سردشت