1402\01\09 06:59:14


۵۷۱ زندانی مالی در آذربایجان شرقی آزاد شدند

تبریز- رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته ۵۷۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان که به علت مسائل مالی در زندان بودند، آزاد شدند.

موسی خلیل اللهی در دیدار اعضای هیأت امنا، شورای مشورتی و خیران ستاد دیه استان با امام جمعه تبریز افزود: به این منظور ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد که به همت خیران و هدایای مردمی تأمین شده است.

وی افزود: هم اکنون در زندان‌های استان ۱۲۵۶ نفر زندانی جرایم غیرعمد با ۴۲۶ میلیارد تومان بدهی وجود دارد که پانزدهم رمضان جشن گلریزان برای تأمین بخشی از بدهی این زندانیان برگزار می‌شود. خلیل اللهی ایجاد اشتغال برای زندانیان از مهمترین برنامه تشکیلات قضائی برای کمک به معیشت خانواده‌های زندانیان عنوان و خاطرنشان کرد: استان ما در این زمینه پیشرو بوده و خیران نیز ۱۲ میلیارد تومان برای اشتغال زندانیان و معیشت خانواده‌های آنان کمک کرده اند. نماینده ولی فقیه در استان هم در این دیدار اقدام خیران در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را ارزشمند و ماندگار خواند و بر ضرورت تبلیغ و ترویج این سنت حسنه تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین موضوع مردمی بودن ستاد دیه استان را بسیار مهم دانست و گفت: نباید ستاد دیه به ادارات و نهادها وابسته شود.. .


بازنشر از : مهر

آزادی زندانیان

زندانیان جرایم غیر عمد

تبریز