1402\01\08 16:56:06


۷ درصد سدهای گلستان آب دارند. نرماب خردادماه آبگیری می شود

گنبدکاووس- مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: در حال حاضر به دلیل خشکسالی و کاهش بارش‌ها، تنها هفت درصد سدهای گلستان آب دارند که نیازمند مدیریت بیشتر منابع آب در سال جاری هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محسن حسینی شامگاه سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل خشکسالی و کاهش بارش‌ها، تنها هفت درصد سدهای استان آب دارند و نیازمند مدیریت بیشتر منابع آب در سال جاری هستیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان با اشاره به وضعیت آبرسانی به گنبدکاووس، افزود: سال گذشته سه حلقه چاه در شهرستان گنبدکاووس حفر و تجهیز شده و حدود ۷۵ لیتر بر ثانیه به آب شرب این شهرستان اضافه شد. حسینی ادامه داد: در سال جاری حفر و تجهیز سه حلقه چاه شرب در گنبدکاووس در حال انجام است که همزمان سیستم برق رسانی و خطوط انتقال آب آن هم در حال انجام است. وی گفت: در دو سال گذشته ظرفیت اعتباری سد نرماب بسیار مطلوب و در سال ۱۴۰۱ اعتبار تاکنون ۶۰۰ میلیارد و تخصیص آن ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

حسینی افزود: تأمین آب صنعت، بهبود اراضی کشاورزی، استفاده از آب سد نرماب برای صنعت و تأمین آب ۵۵۰ هزار نفر از اهداف عمده سد نرماب است. مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان افزود: در حال حاضر خاکریزی بدنه سد به اتمام رسیده و احداث روستای جنگلده بالا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و آبگیری اولیه در سال جاری در اوایل خرداد آغاز می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

آب منطقه ای گلستان

خشکسالی

گرگان

گلستان