1402\10\14 12:04:05


قاتل مسلح ۶ سال با هویت جعلی زندگی می‌کرد

عامل یک جنایت مسلحانه هولناک در استان فارس، پس از ۶ سال زندگی مخفیانه در مشهد دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز گذشته جزئیاتی از ماجرای دستگیری متهم به قتل مسلحانه پرداخت وگفت: در پی ردزنی ها و تبادل اطلاعاتی با مراکز انتظامی، سرنخ هایی از مخفیگاه یک متهم فراری در مشهد به دست آمد که با بررسی های کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس مشخص شد این متهم ۲۷ ساله با هویت جعلی به مشهد گریخته است.

سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده افزود: بلافاصله هماهنگی های قضایی صورت گرفت و گروهی از کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان «زرقان» با دستور نیابت قضایی وارد مشهد شدند.

وی تصریح کرد: بی درنگ گروهی از کارآگاهان ورزیده اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرپرستی سرگرد احمدی، هدایت عملیات دستگیری متهم مسلح را عهده‌دار شدند و بدین ترتیب پس از چند ساعت رصدهای اطلاعاتی مخفیگاه متهم شب چهارشنبه در بولوار شفا به محاصره درآمد و گروه مشترک عملیاتی کارآگاهان آگاهی پلیس زرقان و خراسان رضوی با انجام یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه وارد مخفیگاه شدند و او را درحالی به دام انداختند که تعدادی شمشیر، قمه و افشانه های فلفلی در اطراف خود قرار داده بود.مقام ارشد پلیس آگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: با انتقال این جوان۲۷ ساله به پلیس آگاهی بررسی ها آغاز و مشخص شد او «محمدامین-ز» نام دارد و با هویت جعلی به صورت مخفیانه در مشهد زندگی می کرد.

سرهنگ شفیع زاده اضافه کرد: متهم مذکور۶ سال قبل که۲۱ ساله بود به همراه یکی از دوستانش وارد یک رستوران در شهرستان زرقان شده و جوان۲۷ ساله‌ای را با استفاده از سلاح شکاری به قتل رسانده است.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه داد: واکاوی های کارآگاهان پلیس آگاهی زرقان بیانگر آن بود که متهم مذکور به خاطر اختلافات قبلی با جوان ۲۷ ساله(مقتول) دست به جنایت زده است و قبلا نیز چندین بار با یکدیگر درگیر شده بودند.

او پس از این جنایت هولناک، اسلحه شکاری ساچمه زنی را درآغل گوسفندان یکی از روستاهای اطراف شهرستان، مخفی کرده و خود نیز به مشهد گریخته بود که اکنون بعد از ۶ سال فرار در بولوار شفای مشهد به پایان خط رسید و حلقه های قانون بر دستانش گره خورد.سرهنگ جواد شفیع زاده تاکید کرد: متهم به جنایت مسلحانه، تحویل کارآگاهان اعزامی از زرقان شد و بدین ترتیب عملیات کارآگاهان پلیس خراسان رضوی نیز پایان یافت.

قاتل مسلح ۶ سال با هویت جعلی زندگی می‌کرد

 

. .


بازنشر از : منبع: خراسان