1402\10\14 00:00:10


۲ مرد متهم به تجاوز به دختر جوان از اعدام نجات یافتند

متهمان به تجاوز که در ابتدا به اعدام محکوم شده بودند با بررسی دوباره پرونده از چوبه دار نجات یافتند.

پرونده دو مرد که به اتهام تجاوز به اعدام محکوم شده بودند، پس از چندین بار رسیدگی و نقض حکم اعدام سرانجام به شعبه اجرای احکام رسید.

پرونده این دو محکوم که در حال حاضر در شعبه دوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران است، در اولین روز اردیبهشت ۱۳۹۸ در دستور کار ماموران قرار گرفت.

ساعت ۵ عصر آن روز دختری که پریشانی و به‌هم‌ریختگی روحی در او مشهود بود، با مراجعه به یکی از مقرهای پلیس در شرق تهران از ربوده شدن و آزار جنسی خود خبر داد.

این دختر در تشریح ماجرایی که برایش اتفاق افتاده بود گفت: در شرق تهران می‌خواستم جایی بروم و منتظر تاکسی یا مسافرکش گذری بودم. یک پراید کنار من ترمز زد که دو پسر جوان سوار آن بودند. یکی راننده بود و دیگری هم تصور کردم مسافر است.

راننده پس از طی مسافتی تغییر مسیر داد و من اعتراض کردم. او بهانه آورد به خاطر ترافیک و شلوغی از کوچه پس‌کوچه می‌خواهد برود.

دختر شاکی ادامه داد: من تغییر مسیر به هر دلیل را نپذیرفتم و خواستم توقف کند تا پیاده شوم که ناگهان فردی که فکر می‌کردم مسافر است چاقو درآورد و مرا تهدید کرد. بعد من را به طبقه چهارم ساختمانی بردند و در آنجا دو نفری به من تجاوز کردند و حتی از اعمال شیطانی خود فیلم گرفتند.

بعد هم تهدید ‌کردند که شکایت نکنم و به کسی چیزی نگویم، وگرنه فیلم را منتشر می‌کنند؛ اما من که می‌دانستم کار درست این است که شکایت کنم و قانون از من حمایت خواهد کرد تهدید به انتشار فیلم را نادیده گرفتم و به هر حال شکایت دارم.

به این ترتیب ماموران دست‌به‌کار شدند و با سرنخ‌های به‌دست‌آمده اول راننده خودرو دستگیر شد. او این ماجرا را منکر شد اما در بازجویی‌های فنی مجبور به اعتراف شد و همدستش را معرفی کرد.

با دستگیری هر دو متهم، پرونده وارد مرحله جدیدی شد. متهمان با طرح ادعاهای کذب سعی داشتند مسیر پرونده را تغییر بدهند.

آنها مدعی بودند دختر جوان خودش همراه آنها آمده و آدم‌ربایی و تجاوز در کار نبوده است. با وجود این، بازجویی‌های مکرر دو متهم را دچار ضد و نقیض‌گویی کرد و هر دو به جرائم‌شان اعتراف کردند.

در ادامه روند رسیدگی، پرونده به دو بخش تقسیم شد. در موضوع آدم‌ربایی و تجاوز پرونده در دادگاه کیفری استان تهران تحت رسیدگی قرار گرفت.

در مورد تهیه فیلم از صحنه جرم نیز متهمان در دادگاه انقلاب پای میز محاکمه رفتند. پس از جلسات محاکمه در مورد فیلم از صحنه تجاوز تنها متهم اصلی محکوم و ۶ سال حبس برایش در نظر گرفته شد؛ اما در موضوع تجاوز هر دو نفر از سوی قضات شعبه ۷ کیفری به اعدام محکوم شدند.

بعد از آن هر دو متهم به حکم دادگاه اعتراض کردند و پرونده در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت. در نتیجه اعتراض اولیه حکم متهم اصلی تایید و حکم اعدام متهم دوم نقض شد.

به همین دلیل او دوباره در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری محاکمه و حکم اعدامش به ۷۴ ضربه شلاق تبدیل شد.

در پی این اتفاق وکیل متهمی که حکم اعدامش تایید شده بود درخواست اعاده دادرسی کرد. این بار حکم در شعبه ۳۸ دیوان عالی نقض شد تا او نیز بار دیگر محاکمه شود. بدین ترتیب متهم اصلی در شعبه ۸ کیفری از اعدام نجات یافت و حکمش شکسته شد. در عین حال قضات دیوان نقص رسیدگی نیز اعلام کردند چون از نظر آنها ایراد وارده این بود که به اتهام آدم‌ربایی متهمان رسیدگی نشده است.

از این رو متهمان بار دیگر برای رسیدگی به جرم آدم‌ربایی در شعبه ۸ دادگاه کیفری محاکمه شدند که متهم اصلی به چهار سال و ۶ ماه و همدستش به دو سال و ۶ ماه محکوم شدند.

در حال حاضر احکام صادره قطعی است و پرونده این دو برای اجرای حکم شلاق و حبس به شعبه دوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شده است.

. .


بازنشر از : منبع: اعتمادآنل