1401\05\23 07:15:36


تجربه تابستان خنک با رعایت 7 نکته ساده

تجربه تابستان خنک با رعایت 7 نکته ساده مجموعه: مهارتهای زندگی سرویس کردن کولرهر سال با شروع تابستان هوا گرم و داغ میشود؛ تحمل گرما برای هرکسی طاقت فرساست خصوصا اگر کولر خود را راه اندازی نکرده اید. برای اینکه تابستان خنکی را تجربه کنیم بهترین راهکار این است که سرویس کولر آبی خود را به بهترین نحوه انجام دهید

تجربه تابستان خنک با رعایت 7 نکته ساده مجموعه: مهارتهای زندگی سرویس کردن کولر هر سال با شروع تابستان هوا گرم و داغ میشود؛ تحمل گرما برای هرکسی طاقت فرساست خصوصا اگر کولر خود را راه اندازی نکرده اید.

برای اینکه تابستان خنکی را تجربه کنیم بهترین راهکار این است که سرویس کولر آبی خود را به بهترین نحوه انجام دهید. در ادامه چند نکته ساده در مورد چگونگی سرویس کردن کولر خواهیم گفت با رعایت این نکات ساده می توانید در زیر کولر آبی نشسته و هوای دلچسبی را رعایت کنید. چگونگی کولر خودتان را سرویس کنید؟سرویس کردن کولر نیاز به یکسری نکات مهم دارد که در شروع تابستان می توانید هوای خنک را تجربه کنید در ادامه به مهم ترین موارد گفته شده است. تعویض پوشال کولرقبل از اینکه با کولر شروع به کار کردن کنید بهتر است که خاموش کنید تا هیچ گونه اتفاقی برای شما نیافتد. اما مهم ترین قسمت برای خنک شدن کولر آبی تعویض پوشال های کهنه ی که از سال گذشته برروی کولر نصب شده است . پوشال ها را با دقت کامل و احتیاط باز کنید  و در حال حاضر مناسبترین پوشال از نوع سلولزی هست و بدون هیچ مشکلی تا یکسال از نوع استفاده کنید. شستن دیواره های کولر با دقتبعد از مدت زمانی که از کولر استفاده می کنید؛ کولر شروع به رسوب می کند و همین موجب می شود باد خنک کمتری در فضای خانه جریان داشته باشد. بهترین راهکار این است که در ابتدا پوشال ها را از پره ها باز کنید و یک فرچه کوچک که مناسب شستشویی کولر هست انتخاب کنید. سپس به آرامی فرچه را برروی کولر کشیده تا رسوب از بین برود؛ بعد از اینکار پوشال ها را خیس کنید تا هوای خنک داشته باشید.  چگونگی سرویس کولر انتخاب سایبان مناسبمعمولا کولرها در بالای پشت بام یا جلوی پنجره قرار داده میشود؛ بدین صورت آفتاب بصورت مستقیم به کولر خواهد خورد.  همین موضوع باعث می شود که آب کولر گرم شود و هوای گرمی هم وارد فضای خانه شود.

بهترین روش این است که از سایبان کولر استفاده کنید و تلاش کنید که کولر را در مکانی بگذارید که تابش خورشید بصورت مستقیم نباشد. بررسی پمپ آب کولر گاهی اوقات از نرسیدن آب به موتور کولر موجب می شود که موتور  بدرستی کار نکند و پره ها نچرخند. اینگونه هوای خنکی وارد خانه نمی شود. روغن کاری کولراگر یاتاقان کولر بدرستی روغن کاری نشده باشد موجب میشود که پره ها کولر بدرستی نچرخند. برای روغن کاری کولر بهتر است از شخصی استفاده کنید که متخصص و حرفه ای باشد. یاتاقان گاهی خشک یا شل می شود که اجازه نمی دهد پره ها بخوبی کار کنند و همچنین صدای نابهنجاری را از خودشان بصدا در میاورند. توجه آب رسانی کولراکثر کولر های آبی دارای یک سیستم توزیع آب به داخل کولر هستند؛ اگر این سیستم دارای مشکلات زیادی باشد بدرستی پوشال ها خیس نمیشود و همین مورد باعث خنک نشدن هوای کولر خواهد شد. رعایت چند نکته ساده برای هوای کولر گازی چند مورد ساده وجود دارد که برای خنک نگهداشتن کولر گازی استفاده کنید.

در ادامه بصورت کامل موارد را توضیح خواهیم داد. مسدود شدن فیلتر کولرگازیاگر کولرگازی شما روشن می شود اما هوای خنکی ندارد؛ فیلتر کولر را بررسی کنید شاید گرد و غبار داخل فلیتر قرار گرفته باشد و اجازه ندهد هوای خنک وارد خانه شود.   سرویس کولر گازی  بررسی کمپرسور کولرکولرهای گازی برای خنک کردن هوا از کمپرسور استفاده می کنند. این کمپرسور معمولا در پنل خارجی دستگاه و در کولرهای پنجره ای در قسمت بیرون کولر قرار گرفته اند.

هنگامی ساعت اوج تابش خورشید به کمپرسور برخورد می کند و اجازه نمیدهند که هوای خنک وارد خانه شوند. اما اگر همه ی این موارد را بررسی کردید و نتیجه ای نگرفته اید؛ به شما توصیه می کنم که به هیچ عنوان خودتان هیج کاری انجام ندهید و برای سرویس کولر گازی  به یک جای معتبر و مطمئن مراجعه کنید. خدمات در محلبا توجه به اینکه در حال حاضر به افراد کمی می توان اعتماد کرد؛ بهترین راهکار استفاده از خدمات در محل بصورت آنلاین است که شرکت های گوناگونی در حال ارائه خدمات هستند یکی از آنها آچارباز هست که با داشتن بیش از 5 سال سابقه در حوزه خدمت رسانی جزو برترین ها در خدمات آنلاین شده اند.   . .


بازنشر از : بیتوته