1402\10\19 11:50:14


نکاتی که باید برای خرید بهترین دستگاه روئینگ به آن‌ها توجه کنید

دستگاه روئینگ یا قایق‌رانی یک وسیله‌ی ورزشی است که می‌توانید با آن در خانه و باشگاه‌های بدن‌سازی ورزش کنید و از فواید تمرین‌های هوازی و قدرتی بهره‌مند شوید

دستگاه روئینگ یا قایق‌رانی یک وسیله‌ی ورزشی است که می‌توانید با آن در خانه و باشگاه‌های بدن‌سازی ورزش کنید و از فواید تمرین‌های هوازی و قدرتی بهره‌مند شوید.

خرید بهترین دستگاه روئینگ می‌تواند یک انتخاب عالی برای کسانی باشد که وقت کمی برای ورزش کردن دارند و می‌خواهند در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرند.

تمرین با دستگاه روئینگ می‌تواند منجر به کالری‌سوزی و در نتیجه آب کردن چربی شود. این در حالی است که همه‌ی ماهیچه‌های بدن را تقویت می‌کند و باعث می‌شود وزن از دست رفته تا جای ممکن شامل چربی شود.

در این نوشته نگاهی به فواید ورزش با دستگاه روئینگ می‌اندازیم و می‌بینیم چرا باید با این وسیله ورزش کنید. با در نظر داشتن فواید بی‌نظیر دستگاه روئینگ قطعا خرید آن یک انتخاب هوشمند و به‌صرفه برای بهبود تناسب اندام و سلامتی خواهد بود.

به همین دلیل، در ادامه نکات مهمی را هم که باید برای خرید بهترین دستگاه روئینگ در نظر داشته باشید بررسی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

چرا باید دستگاه روئینگ بخرید؟

چرا باید دستگاه روئینگ بخرید؟

پیش از آنکه ببینید برای خرید بهترین دستگاه روئینگ باید به چه نکاتی دقت داشته باشید، بهتر است بدانید چرا باید این وسیله را بخرید و با آن ورزش کنید. در ادامه فهرستی از بزرگ‌ترین فواید ورزش با دستگاه روئینگ را آورده‌ایم که نشان می‌دهند چرا این وسیله یک انتخاب عالی برای بهبود تناسب اندام، افزایش نیروی بدنی و همچنین کاهش وزن به شمار می‌رود.

 • ۱۰ وسیله‌ی ورزشی عالی که حتما باید در باشگاه خانگی داشته باشید

۱.

یک تمرین هوازی عالی و کم‌فشار است

ورزش با دستگاه روئینگ یک تمرین کم‌فشار است و استرس کمی به مفاصل بدن وارد می‌کند. این باعث می‌شود کسانی که مبتدی هستند یا سنشان بالا است و درد مفاصل دارند بهتر بتوانند ورزش کنند. بنابراین، دستگاه روئینگ در مقایسه با سایر تمرین‌های هوازی از جمله دویدن می‌تواند برای شما مناسب‌تر باشد و احتمال آسیب‌دیدگی را کاهش دهد.

تمرین‌های هوازی پرفشار، از جمله دویدن، با گذر زمان ممکن است به شما آسیب بزنند و توانایی‌هایتان را برای ورزش کاهش دهند.

این مشکل به‌ویژه زمانی رخ می‌دهد که برای طولانی‌مدت این تمرین‌ها را انجام دهید. خوشبختانه، خرید یک دستگاه روئینگ و ورزش در خانه به شما کمک می‌کند بدون نگرانی و ترس از آسیب‌دیدگی یا درد مفاصل به طور مداوم ورزش کنید و کالری بسوزانید.

۲. سراسر بدن را تقویت می‌کند

دستگاه روئینگ از شما می‌خواهد سراسر بدنتان را حرکت دهید و از ماهیچه‌هایتان استفاده کنید.

بنابراین، شما با کمک این دستگاه می‌توانید کم‌ و بیش همه‌ی گروه‌های عضلانی بدن را درگیر و تقویت کنید.

این یکی از مفیدترین مزایای خرید دستگاه روئینگ و ورزش کردن در خانه به شمار می‌رود. سایر ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی، دویدن یا دوچرخه‌سواری تنها ماهیچه‌های پایین‌تنه را درگیر می‌کنند و نمی‌توانند نیروی ماهیچه‌های بالاتنه را افزایش دهند. در نتیجه، دستگاه روئینگ انتخاب بهتری به شمار می‌رود و شما با خرید آن می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید، هم‌زمان چندین گروه عضلانی را تمرین دهید و در وقتتان هم صرفه‌جویی کنید.

۳.

ماهیچه‌ها را شکل داده و نیروی بدنی را افزایش می‌دهد

ورزش با دستگاه روئینگ جدا از تقویت قلب، کالری‌سوزی و آب کردن چربی می‌تواند برای تقویت و شکل دادن به ماهیچه‌ها هم مفید باشد. به معنای دیگر، دستگاه روئینگ هم یک تمرین هوازی و هم یک تمرین قدرتی به شمار می‌رود.

هنگام ورزش با دستگاه روئینگ، ضربان قلب افزایش پیدا می‌کند و سریع‌تر نفس می‌کشید. این باعث می‌شود از فواید تمرین‌های هوازی بهره‌مند شوید.

جدا از این، ماهیچه‌های شما مجبور می‌شوند با نیروی مقاومتی دستگاه مقابله کنند و بدنتان را حرکت دهند. این هم باعث می‌شود ماهیچه‌ها را تقویت کنید و حجم و نیروی آن‌ها را افزایش دهید.

تقویت ماهیچه‌ها در کنار کالری‌سوزی و آب کردن چربی منجر می‌شود بدنی ورزیده و خشک بسازید و ماهیچه‌هایتان را بهتر شکل دهید. بنابراین، خرید دستگاه روئینگ یک راهکار عالی برای کسانی است که می‌خواهند زیبایی و تناسب اندام خود را بهبود ببخشند.

۴.

برای بهبود استقامت بدنی فوق‌العاده است

دستگاه روئینگ این امکان را به شما می‌دهد تا برای مدت زمان زیادی ورزش کنید. هر چه جلسه‌های تمرینی شما طولانی‌تر باشند، استقامت بدنی‌تان بیشتر خواهد شد.

ورزش با این دستگاه سطح استقامت بدنی را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد و شما با گذر زمان می‌توانید در سایر فعالیت‌ها و ورزش‌های شدیدتر عملکرد بهتری از خودتان به نمایش بگذارید و نتیجه‌ی بهتری بگیرید.

۵. به بهبود سلامت قلب و عروق کمک می‌کند

تمرین‌های هوازی به طور کلی برای بهبود سلامت قلب و عروق مفید هستند.

ورزش با دستگاه روئینگ هم یک تمرین هوازی است و شما می‌توانید آن را برای طولانی‌مدت بدون فشار آوردن به مفاصل بدن انجام دهید. این بدین معنا است که می‌توانید در خانه به‌آسانی جلسه‌های ورزشی طولانی‌مدت داشته باشید، کالری بسوزانید و وزن اضافی را کاهش دهید. همه‌ی این‌ها به بهبود سلامت قلب و عروق کمک می‌کنند.

برای خرید بهترین دستگاه روئینگ باید چه نکاتی را در نظر داشته باشید؟

اکنون که می‌دانید ورزش با دستگاه روئینگ چه فوایدی دارد، باید برای خرید این وسیله‌ی ورزشی برنامه‌ریزی کرده و به‌آسانی در خانه ورزش کنید.

در ادامه چند پرسش مهم را آورده‌ایم که باید آن‌ها را برای خرید بهترین دستگاه روئینگ در نظر داشته باشید.

 • ۷ سوال که قبل از خریدن بهترین دمبل برای باشگاه خانگی‌تان باید بپرسید

۱. مقاومت دستگاه به چه شکلی ساخته شده است؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب و خرید بهترین دستگاه روئینگ این است که نوع مقاومت دستگاه را در نظر بگیرید. این موضوع تأثیر زیادی روی میزان صدا و حرکت دستگاه و همچنین فشاری که به بدن وارد می‌کند خواهد گذاشت.

در ادامه انواع مقاومت دستگاه روئینگ را معرفی و خوبی‌ها و بدی‌های هر کدام را بررسی می‌کنیم.

دستگاه روئینگ با فشار هوا

دستگاه روئینگ با فشار هوا

این دستگاه از چرخ لنگر و پروانه برای ایجاد مقاومت استفاده می‌کند. چرخ لنگر با یک زنجیر به دسته‌ی دستگاه وصل می‌شود و شما با کشیدن دسته می‌توانید پروانه را بچرخانید تا مقاومت با فشار هوا ایجاد شود. در بیشتر دستگاه‌های روئینگ می‌توانید با اهرمی که زاویه‌ی پروانه را تنظیم می‌کند، فشار هوا و در نتیجه مقاومت دستگاه را به صورت دستی تنظیم کنید.

جدا از این، هرچه بیشتر و محکم‌تر دسته را بکشید، نیروی مقاومتی بیشتری شکل می‌گیرد و می‌توانید فشار بیشتری به بدنتان وارد کنید.

نکات مثبت/*/
 • احتمال سایش و پارگی در این نوع دستگاه بسیار کم است.
 • دوام و طول عمر بیشتری دارند.
 • طیف وسیعی از مقاومت‌های مختلف را ارائه می‌دهند.
 • به صورت دستی و خودکار می‌توانید مقاومت را کم و زیاد کنید.
/*/
نکات منفی/*/
 • سروصدای زیادی دارند که در محیط‌های کوچک بسیار آزاردهنده می‌شود.
/*/ /*/

دستگاه روئینگ با فشار آب

دستگاه روئینگ با فشار آب

ورزش با این دستگاه احساس بهتری دارد و وجود فشار آب یادآور پارو زدن واقعی در آب می‌شود. این نوع دستگاه معمولا با یک تسمه کار می‌کند که به پروانه متصل می‌شود. پروانه هم در یک مخزن پر از آب قرار دارد و وجود همین آب منجر به شکل‌گیری مقاومت در برابر پروانه می‌شود.

در این وسیله هم اهرم برای تنظیم پروانه و کم و زیاد کردن مقاومت وجود دارد. جدا از این، با کم و زیاد کردن مقدار آب هم می‌توانید مقاومت را تغییر دهید.

نکات مثبت/*/
 • در مقایسه با فشار هوا صدای بسیار کمتری دارند.
 • صدای آب شبیه به امواج دریا و آبشار است و حس خوبی دارد.
 • معمولا ظاهر شیکی دارند.
 • بیشتر آن‌ها را می‌توانید به شکل عمودی نگهداری کنید تا فضای کمتری اشغال کنند.
/*/
نکات منفی/*/
 • قیمت بالایی دارند.
 • برای استفاده‌ی بهتر باید زمان بیشتری بگذارید و تکنیک‌های قایق‌رانی یاد بگیرید.
/*/ /*/

دستگاه روئینگ با مقاومت مغناطیسی

دستگاه روئینگ با مقاومت مغناطیسی

مشابه فشار هوا، در این دستگاه هم یک چرخ لنگر وجود دارد که نیروی مقاومتی را ایجاد می‌کند. تفاوت اینجاست که در فشار مغناطیسی خبری از پروانه نیست و آهن‌رباهای قوی نیروی مقاومتی را کنترل می‌کنند.

این شیوه معمولا به صورت الکترونیکی از کنسول دستگاه تنظیم می‌شود. برای مقاومت بیشتر، آهن‌رباها به چرخ لنگر نزدیک می‌شوند و برای مقاومت کمتر هم از آن دور می‌شوند.

نکات مثبت/*/
 • تنظیم آسان نیروی مقاومتی از روی کنسول دستگاه
 • کم‌ترین صدای ممکن
 • حرکت نرم چرخ لنگر
/*/
نکات منفی/*/
 • دامنه‌ی تنظیم نیروی مقاومتی محدود است.
 • محکم کشیدن دسته‌ها منجر به افزایش نیروی مقاومتی نمی‌شود.
/*/ /*/

دستگاه روئینگ با طناب بانجی

دستگاه روئینگ با طناب بانجی

برخی دستگاه‌ها هم وجود دارند که از طناب بانجی برای ایجاد نیروی مقاومتی استفاده می‌کنند. خرید این نوع دستگاه روئینگ برای ورزشکاران مبتدی مناسب است، زیرا کار با آن آسان است و همچنین قیمت پایینی هم دارد.

شما می‌توانید به صورت دستی کشش طناب را تنظیم کنید تا مقاومت کمتر یا بیشتر شود.

نکات مثبت/*/
 • در مقایسه با سایر دستگاه‌ها قیمت بسیار پایینی دارند.
 • جمع‌وجور و قابل حمل هستند.
 • برای محیط‌های کوچک مناسب‌اند.
/*/
نکات منفی/*/
 • نیروی مقاومتی کمی دارند و پس از مدتی ناکارآمد می‌شوند.
 • طناب بانجی در مقایسه با سایر دستگاه‌ها دوام کمتری دارد.
 • به دلیل کوچک بودن برای کاربران قدبلند مناسب نیستند.
 • تنها برای مبتدیان کارآمد خواهند بود.
/*/ /*/

۲. چه اندازه فضای کافی در اختیار دارید؟

موضوع دیگری که باید در نظر بگیرید اندازه‌ی دستگاه روئینگ و فضایی است که در اختیار دارید. به طور کلی، برای ورزش در خانه حتما باید فضای کافی داشته باشید تا بتوانید به‌آسانی ورزش کنید و احتمال آسیب‌دیدگی را هم به حداقل برسانید.

اگر فضای کمی داشته باشید باید دستگاه‌هایی را بخرید که تاشو هستند و می‌توان آن‌ها را به صورت عمودی یا جمع‌شده نگه‌داری کرد.

در صورتی هم که فضای بیشتری داشته باشید یا بخواهید بهترین دستگاه روئینگ را برای باشگاه‌های ورزشی بخرید می‌توانید انواع غیرتاشو را که امکانات بیشتری هم دارند انتخاب کنید.

هرچه دستگاه روئینگ امکانات بیشتری داشته باشد، به فضای بیشتری هم نیاز خواهد داشت. بنابراین، باید با در نظر داشتن محیط خانه برای خرید بهترین دستگاه روئینگ برنامه‌ریزی کنید.

 • راهنمای خرید دوچرخه ثابت (خانگی و حرفه‌ای)؛ نکات، مزایا، معایب و پرفروش‌ترین‌ها

۳. به چه امکاناتی نیاز دارید؟‌

امکانات دستگاه روئینگ می‌تواند روی کارایی و قیمت و همچنین اندازه‌ی وسیله تأثیر زیادی بگذارد.

شما باید ببینید هدفتان از ورزش چیست، چه بودجه‌ای دارید و به دنبال چه امکاناتی می‌گردید. اگر به دنبال یک وسیله‌ی معمولی هستید که برای انجام تمرین قایق‌رانی مناسب است و کارتان را راه می‌اندازد تا فعالیت بدنی کافی داشته باشید، لازم نیست دستگاهی را بخرید که کنسول‌های گوناگون، مقاومت‌های متغیر و دسته‌ها و پایه‌های متنوع دارد. این امکانات تنها منجر به افزایش اندازه و قیمت دستگاه می‌شود و برای شما به معنای پول دور ریختن خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر می‌خواهید ورزش حرفه‌ای و کارآمد داشته باشید و بتوانید مدت زمان ورزش یا کالری سوزانده‌شده را ببینید و از انواع مقاومت‌ها و امکانات بهره‌مند شوید باید به سراغ دستگاه‌هایی بروید که بزرگ‌تر و گران‌تر هستند و طیف وسیعی از امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهند.

روینگ اس آر اس مدل R900G /*/
روینگ اس آر اس مدل R900G /*/
۷۳,۹۰۰,۰۰۰ /*/
تومان /*/ /*/ /*/
دستگاه روئینگ پروتئوس مدل Proteus Vantage W7 /*/
دستگاه روئینگ پروتئوس مدل Proteus Vantage W7 /*/
۵۶,۶۰۰,۰۰۰ /*/
تومان /*/ /*/ /*/
مشاهده دستگاه‌های روئینگ در دیجی‌کالا/*/ مشاهده همه /*/ /*/ /*/

سخن پایانی

دستگاه روئینگ یکی از بهترین وسایل ورزشی است که به درگیر شدن و تقویت ماهیچه‌های بالاتنه و پایین‌تنه کمک کرده و حسابی بدنتان را تقویت می‌کند.

برخی باشگاه‌های ورزشی این وسیله را دارند و شما با استفاده از آن می‌توانید تنوع بیشتری به جلسه‌ی تمرینی خود بدهید. ولی اگر بخواهید در خانه ورزش کنید باید حتما خرید بهترین دستگاه روئینگ را در برنامه‌ی خود قرار دهید.

این وسیله فواید زیادی برای سلامت قلب و عروق، تقویت ماهیچه‌ها و همچنین چربی‌سوزی و کاهش وزن دارد. جدا از این، ورزش کردن با این وسیله می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد و احساس پارو زدن در قایق را تداعی کند.

شما همچنین می‌توانید هنگام ورزش به موسیقی گوش دهید و لذت بیشتری از جلسه‌ی ورزشی خود ببرید تا فعالیت بدنی کافی در طول هفته داشته باشید.

برای خرید بهترین دستگاه روئینگ باید به نکات گوناگونی دقت داشته باشید. در این نوشته مهم‌ترین نکات را بررسی کردیم. شما با کمک این راهنمایی‌ها می‌توانید خرید بهتری برای خودتان رقم بزنید و از یک دستگاه روئینگ باکیفیت و به‌صرفه برای بهبود تناسب اندام و سلامتی خود کمک بگیرید.

.

.


بازنشر از : digimag