1402\02\04 01:16:30


از خواص شیر موز چه می دانید ؟

از خواص شیر موز چه می دانید ؟ مجموعه: خواص مواد غذایی آیا می دانید شیر موز چه خاصیتی دارد ؟ خواص و مضرات شیر موزشیر موز نوشیدنی است که از موز و شیر مخلوط تهیه می شود. فواید شیرموز ترکیبی از فواید موز و شیر می باشد

از خواص شیر موز چه می دانید ؟ مجموعه: خواص مواد غذایی آیا می دانید شیر موز چه خاصیتی دارد ؟   خواص و مضرات شیر موز شیر موز نوشیدنی است که از موز و شیر مخلوط تهیه می شود.

فواید شیرموز ترکیبی از فواید موز و شیر می باشد. در ادامه خواص شیر موز پرداخته ایم. موز و شیر دو ماده مغذی متراکم هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. چند لیوان میلک شیک موز، همراه با یک رژیم غذایی متعادل، می تواند به افزایش وزن و همچنین کاهش وزن کمک کند تا به فرم بدن شما کمک کند.   شیر موز به دلیل مواد اصلی آن (موز و شیر)، مواد مغذی متنوعی را تأمین می کند و ممکن است فواید سلامتی داشته باشد.

با این حال، بسته به دستور العمل، شیر موز ممکن است حاوی مواد شیرین کننده، طعم دهنده و یا سایر مواد کم سالم باشد.   در این مقاله به شیر موز، محتوای تغذیه ای و فواید شیر موز و مضرات آن پرداخته شده است.   می توانید به شیر موز غلات یا بلغور جو دوسر و یا حتی مغزیجات را اضافه کنید، و یا آن را به عنوان یک نوشیدنی بنوشید، یا آن را در اسموتی ها استفاده کنید و حتی می توانید آن را در قهوه هم بریزید.   فواید موز : • شیرموز دارای طبع گرم بوده و برای افرادی که مزاج حرارتی دارند مضر است و اگر با شکر زیاد و نشاسته ترکیب شود کالری آن چند برابر خواهد شد.   • فواید احتمالی خوردن موز برای سلامتی ممکن است در مورد نوشیدن شیر موز نیز صدق کند. با این حال، به طور خاص هیچ مطالعه ای در مورد شیر موز انجام نشده است.   • یک موز متوسط ​​(118 گرم) 25٪ مقدار روزانه (DV) ویتامین B6 ، 9٪ DV برای پتاسیم و 8٪ DV برای منیزیم تأمین می کند.   • موز سرشار از ویتامین ها، فیبرهای غذایی و مواد معدنی است. به خصوص از نظر پتاسیم (حدود 358 میلی گرم در یک موز) غنی است که برای عملکرد طبیعی بدن بسیار حیاتی است.   • آنها همچنین حاوی فیبر (2.6 گرم در یک موز) هستند که به بدن کمک می کند تا از سموم جمع شده خلاص شوند.   • نشاسته موجود در موز به کاهش اندازه وعده غذایی، بهبود متابولیسم گلوکز و کاهش وزن بدن کمک می کند.   مهمتر از همه، موز خوشمزه است و مصرف آن آسان است.   کاهش وزن و افزایش وزن از خاصیت شیرموز می باشد   مزایای شیر : • شیر یکی از عناصر اساسی رژیم غذایی روزانه ی ماست.

شیر غنی از کلسیم و پروتئین است که به تقویت استخوان ها و عضلات کمک می کند.   • کلسیم علاوه بر حفظ قدرت استخوان، به سیگنالینگ سلول، متعادل سازی هورمون پاراتیروئید و تنظیم عملکردهای پروتئین نیز کمک می کند.   • شیر پر چرب به کاهش چاقی مرکزی کمک می کند.   • شیر همچنین به کاهش فشار خون، تنظیم تولید انسولین و از بین بردن گونه های اکسیژن واکنش پذیر (ROS) کمک می کند.   • شیر به بهبود میزان متابولیسم کمک می کند.   شیرموز باعث تنظیم فشار خون می شود   خاصیت شیر موز : فواید ترکیبی موز و شیر • موز و شیر با هم، میزان کافی پروتئین، ویتامین، فیبر غذایی و مواد معدنی به بدن می رسانند.   • ممکن است میلک شیک موز را به عنوان یک نوشیدنی بعد از تمرین بنوشید. برای یک نوشیدنی مملو از فیبر و پروتئین، بادام برش خورده و پودر کاکائو را به میلک شیک خود اضافه کنید.   • شما می توانید از رژیم غذایی شیر و موز برای افزایش وزن یا کاهش وزن استفاده کنید.   • شیر موزهای آماده ممکن است از نظر تغذیه ای یا آلرژن با شیرموزهای خانگی متفاوت می باشند و طعم آنها نیز متفاوت است.   • شیر موز دارای عناصر ریز مغذی مختلفی مانند پتاسیم و ویتامین B6 هستند که هر دو در موز یافت می شوند. برخی از مارک های فروشگاهی با پتاسیم، کلسیم و ویتامین D بیشتری غنی شده اند.   • خوردن غذاهای غنی از پتاسیم باعث فشار خون سالم می شود و ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

منیزیم موجود در موز همچنین به محافظت از قلب کمک می کند.   • علاوه بر این، دریافت کافی ویتامین B6 از مواد غذایی از رشد مغز، عملکرد ایمنی بدن و متابولیسم پروتئین محافظت می کند.   • موز همچنین حاوی نوعی فیبر غذایی به نام نشاسته مقاوم است که باعث بهبود هضم غذا و تغذیه باکتری های سالم روده می شود. موزهایی که کمتر رسیده یا سبز هستند، حاوی نشاسته مقاوم تری نسبت به موزهای رسیده هستند.   • شیر موز خانگی، حاوی فیبر بیشتری نسبت به شیرموزهای داخل فروشگاه ها هستند. و همچنین باعث هضم سالم می شود.   * برای شیرین کردن شیرموز می توانید از خرما و عسل هم استفاده کنید که خواص شیر موز خرما ترکیبی از خواص شیر و موز و خرما می باشد و شیرموز با عسل هم علاوه بر خواص موز و شیر از خواص عسل هم برخوردار است.   خواص شیر موز در طب سنتی موز اگر رسیده باشد ملین بوده و در درمان اسهال خونی و ساده موثر عمل می کند و زخم های روده را به سرعت بهبود می بخشد.   داخل شیرموز می توانید از غلات و مغزیجات استفاده کنید   مضرات شیر موز : _ به دلیل قند زیاد موز و همچنین استفاده از شکر در شیرموز، نوشیدن زیاد شیر موز ممکن است برای بیماران دیابتی یا قند خون  نگران کننده باشد.   - کسانی که به دلیل بیماری کلیوی یا بیماری دیگر لازم است پتاسیم را در رژیم غذایی خود محدود کنند، ممکن است لازم باشد مصرف شیر موز را محدود کنند.   - افرادی که علاقه مند به استفاده از شیر موز به عنوان جایگزین شیر گاو هستند باید توجه داشته باشند که این دو از نظر تغذیه ای شباهت زیادی به یکدیگر ندارند.   - پروتئین شیر گاو بسیار بیشتر از شیر موز است.

در مقایسه با شیر موز خانگی، شیر گاو غنی شده همچنین حاوی کلسیم و ویتامین D بیشتری است.   - اگر به طور منظم شیر موز را جایگزین شیر گاو می کنید، به غذاهای خود اضافه کنید که حاوی پروتئین، کلسیم و ویتامین D هستند. این به شما اطمینان می دهد که به اندازه کافی از این مواد مغذی دریافت کنید.   - از نظر برخی متخصصان طب اسلامی و سنتی، مخلوط نمودن شیر با انواع میوه باعث ایجاد خلط غلیظ و اختلال در هضم می شود.   گردآوری: بخش آشپزی  . .


بازنشر از : بیتوته