1402\10\11 12:16:52


رژلب جامد یا مایع کدام بهتر است؟

امروزه دنیای مد با عرضه‌ی محصولات زیبایی جذاب ابتکار عمل بسیاری را در دست گرفته است

امروزه دنیای مد با عرضه‌ی محصولات زیبایی جذاب ابتکار عمل بسیاری را در دست گرفته است.

یکی از این ابتکار عمل‌های صنعت مد ابداع رژلب مایع است. پیش از آن خانم‌ها از رژلب سنتی که جامد بود استفاده می‌کردند. امروزه خانم‌ها تمایل دارند از رژلبی استفاده کنند که ظاهر براق و درخشانی را ایجاد کند.

رژلب مایع در قرن بیستم به دلیل مزایای بسیار زیادی که به مشتریان ارائه می‌داد بسیار پرطرفدار شد. در این مطلب به تفاوت بین رژلب‌های جامد و مایع پرداخته و به شما در انتخاب آن‌ها کمک می‌کنیم.

فواید رژلب مایع

در ادامه برخی از دلایلی که خانم‌ها رژلب مایع را ترجیح می‌دهند آورده شده‌اند.

۱.پیگمنتیشن بالا

این یک حقیقت شناخته شده است که رژلب‌های مایع پیگمنتیشن بالا و رنگدانه‌های زیادی دارند که به لب‌ها ظاهر ماتی می‌دهد. در صورتی که فردی هستید که دوست دارید فرم لبتان به صورت کامل مشخص باشد تنها چیزی که نیاز دارید یک رژلب مایع در مجموعه‌ی لوازم آرایشتان است.

علاوه بر این رژلب‌های جامد در مقایسه با رژلب‌های مایع پیگمنتیشن پایین‌تری دارند یعنی سبک‌تر هستند.

همچنین استفاده و پاک کردن رژلب‌های جامد ساده‌تر بوده و به حرکت ثابت دست یا احتیاط بسیار زیاد برای اطمینان از اینکه بیرون از لب رژ نمی‌زنید یا اشتباهی مرتکب نمی‌شوید ندارد. در صورتی که به تازگی شروع به استفاده از رژلب کرده‌اید، رژلب‌های جامد گزینه‌های راحت‌تر و کم ریسک‌تری هستند.

۲. نیازی به استفاده از خط لب ندارد

رژلب‌های مایع بدون استفاده از خط لب ظاهر بسیار خوبی به لب‌ها می‌دهند.

اما در رابطه با رژلب‌های جامد برای ایجاد ظاهر زیبا در لب‌ها باید از خط لب استفاده کنید که در مقایسه با رژلب مایع به زمان بیشتری نیاز دارد.

از طرفی در صورتی که طرفدار استفاده از رژلب باشید احتمالا درباره‌ی تکنیک لایه دادن به لب‌ها برای پرتر نشان دادن لب‌ها شنیده‌اید. خبر بد این است که این کار را با رژلب مایع نمی‌توانید انجام دهید. از آنجایی که رژلب مایع بافت مایع و رنگدانه‌های سنگینی دارد هنگامی که خارج از خط لب کشیده شود می‌تواند بسیار نامرتب به نظر برسد.

برای حجیم‌تر و زیباتر نشان دادن لب‌ها بهتر است در ابتدا قبل از استفاده از رژلب خط‌های لب را با استفاده از یک مداد لب پر رنگ کنید سپس روی آن‌‌ها رژلب مایع بکشید.

۳. ماندگاری

یکی از مزایای اصلی رژلب‌های مایع این است که لک نمی‌شوند. این مدل رژلب‌ها برای مدت زمان طولانی‌تری باقی می‌مانند که باعث می‌شوند فرد احساس اعتماد به نفس و اطمینان بیشتری در طول یک موقعیت خاص بدون نیاز به تمدید کردن و جداد شدن از جمع به صورت مرتب را داشته باشد.

رژلب‌های جامد به اندازه‌ی رژلب‌های مایع ماندگار نیستند.

این بدان معنا است که بسیار راحت‌تر پخش و لکه می‌شوند. بنابراین در صورتی که به دنبال رژلبی هستید که ماندگاری بالایی داشته باشد باید بدانید که رژلب‌های جامد انتخاب‌های موثری نیستند.

۴. تنوع بالا

رژلب‌های مایع به شما قدرت انتخاب بالایی می‌دهند.

فرمولاسیون‌های مختلفی از رژلب‌ مایع وجود دارد که طیفی از کرم، ساتن، براق تا مات را پوشش می‌دهد. گزینه‌های موجود بی‌پایان هستند. رژلب‌های مایع بدون استفاده از خط لب به لب‌ها ظاهر مرتب و زیبایی می‌دهند و همین مساله باعث می‌شود در مقایسه با استفاده از رژلب جامد زمان کمتری را صرف کنید.

علاوه بر این، این رژلب‌ها در مقایسه با رژلب‌های جامد کمتر رنگ پس می‌دهند و نیازی به نگرانی در رابطه با رنگی شدن دستتان هنگام برخورد با لب یا رنگ پس دادن لب‌ها به دندان‌هایتان و چک کردن مدوام آن‌ها نیست.

۵. بسته‌بندی

نکته‌ی مثبت دیگر در رابطه با رژلب‌های مایع بسته‌بندی آن‌ها است. شکسته شدن قسمت بالایی رژلب جامد یا زمانی که دیگر نمی‌توان آن را به بالا یا پایین چرخاند بسیار ناامیدکننده خواهد بود.

حتی ممکن است رژلب دیگر قابل استفاده نباشد اما در رابطه با رژلب مایع این مشکل وجود ندارد.

علاوه بر این ساختار رژلب جامد آن را مستعد حوادث مختلف می‌سازد. به عنوان مثال ممکن است پس از استفاده از رژلب قبل از پیچاندن آن به داخل، در را روی آن قرار دهید. در نتیجه نوک رژلب خراب شده و در رژلب داخل آن گیر می‌کند.

علاوه بر این برخی رژلب‌ها هم عملکرد پیچشی‌شان خراب می‌شود و مجبور می‌شوید با یک براش لب رژلب را برداشته و روی لب‌های خود قرار دهید.

برق لب مایع رمانتیک بر مدل رنگین کمان شماره 006 /*/
برق لب مایع رمانتیک بر مدل رنگین کمان شماره ۰۰۶ /*/
۳۰,۹۸۰ /*/
تومان /*/ /*/ /*/
رژ لب مایع آی یو بیوتی مدل پشمالو کد L45 /*/
رژ لب مایع آی یو بیوتی مدل پشمالو کد L45 /*/
۳۵,۰۰۰ /*/
تومان /*/ /*/ /*/
خرید انواع رژلب مایع/*/ مشاهده همه /*/ /*/ /*/
  • ۵ رنگ رژلب جذاب و پراستفاده که هر خانمی باید داشته باشد

فواید رژلب جامد

در ادامه به بررسی فواید رژلب جامد می‌پردازیم.

۱. راحتی استفاده

استفاده از رژلب‌های مایع روی لب‌ها دشوار است زیرا به مهارت نیاز دارد. در صورتی که جزو افرادی نیستید که در زمینه‌ی استفاده از رژلب حرفه‌ای باشید، استفاده‌ی ناهموار و غیریکنواخت از رژلب می‌تواند شرایط را بدتر کند.

در رابطه با رژلب جامد، استفاده از آن ساده‌تر بوده، تنها یک دقیقه طول می‌کشد و دشواری بیشتری ایجاد نمی‌کند.

۲. مرطوب نگه داشتن لب‌ها

تقریبا همه‌ی رژلب‌های مایع به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دوام طولانی و ظاهر مات داشته باشند. این بدان معنا است که به احتمال بیشتری لب‌هایتان خشک خواهند شد.

رژلب‌های جامد ظاهر ماتی ندارند بنابراین لب‌ها را مرطوب نگه می‌دارند. با استفاده از رژلب جامد به سادگی می‌توانید از خشک شدن لب‌ها جلوگیری کنید. در صورت امکان با اعمال بالم لب روی رژلبتان، لب‌ها را مرطوب نگه دارید.

رژلب‌های مایع می‌توانند به سرعت لب‌ها را خشک کرده و باعث ترک خوردن و پوسته پوسته شدن لب‌ها شوند.

بسیار طبیعی است اگر یک ساعت پس از استفاده از رژلب مایع لب‌هایتان خشک و ترک ترک شد. برای نرم نگه داشتن لب‌ها در ابتدا از یک اسکراب برای لایه‌برداری لب استفاده کرده و قبل از اعمال رژ لب مایع، لب‌هایتان را با بالم لب مرطوب کنید.

رژلب جامد

۳. پاک شدن راحت

رژلب‌های جامد دارای رنگ‌های روشن و برجسته نسبت به رژلب‌های مایع به زمان بیشتری برای پاک شدن نیاز دارند.

در صورتی که از رژلب جامد استفاده می‌کنید با استفاده از روغن نارگیل به سادگی می‌توانید آن را پاک کنید. علاوه بر این پاک کردن رژلب مایع مات دشوار است زیرا پیگمنت‌ها یا رنگدانه‌های آن چسبندگی بسیار قوی‌ای به پوست لب دارند. در صورتی که هربار برای پاک کردن باقیمانده‌ی رژلب مایع مات باید تلاش بسیار زیادی انجام دهیدتوصیه می‌شود با استفاده از روغن‌های زیتون یا نارگیل رنگدانه‌های رژلب را آسان‌تر پاک کنید.

۴.

احساس نرمی بیشتر روی لب‌ها

بسیاری از رژلب‌های جامد برخلاف رژلب‌های مایع دارای رویه‌ی کرم یا شفاف هستند که باعث آبرسانی بیشتر به لب‌ها می‌شود. با استفاده از رژلب جامد نیازی به نگرانی درباره‌ی خشکی لب‌ها یا پوسته شدن پوست نباشید. در صورتی که قبل و بعد از استفاده از استفاده از رژلب جامد از بالم لب استفاده کنید، لب‌هایتان در طول روز نرم‌تر، صاف‌تر و درخشان‌تر می‌مانند.

از آنجایی که رژلب‌های جامد به احتمال کمتری لب‌ها را پوسته پوسته و ترک ترک کنند، یک انتخاب مغذی و مرطوب کننده در طول ماه‌های سرد سال به شمار می‌روند.

از آنجایی که رویه‌ی رژلب جامد به سادگی از بین می‌رود، گزینه‌های زیادی را در رابطه با رژلب جامد پیدا نخواهید کرد زیرا بسیاری از آن‌ها ظاهر ساتن، کرمی یا ظریفی را ایجاد می‌کنند. در صورتی که گزینه‌های به‌روزتری مانند ظاهر مات، درخشان یا متالیک را دوست دارید می‌توانید از رژلب‌های مایع استفاده کنید.

پالت رژ لب جامد آرت‌اسکین مدل لیپ گلوس شماره 02 /*/
پالت رژ لب جامد آرت‌اسکین مدل لیپ گلوس شماره ۰۲ /*/
۱۲۵,۰۰۰ /*/
تومان /*/ /*/ /*/
رژ لب جامد الیزا مدل Mini شماره ۲۲ /*/
رژ لب جامد الیزا مدل Mini شماره ۲۲ /*/
۵۰,۰۰۰ /*/
۴۱,۰۰۰ /*/
تومان /*/ /*/ /*/
خرید انواع رژلب جامد/*/ مشاهده همه /*/ /*/ /*/

تفاوت استفاده از رژلب جامد و رژلب مایع

رژلب‌های جامد را باید به این صورت روی لب‌ها استفاده کرد که در ابتدا از قسمت میانی لب شروع کرده و به طرف گوشه‌ها حرکت کرد. برای هر دو لب بالا و پایین باید این کار را انجام داد.

در صورتی که از گوشه‌ها به سمت وسط لب حرکت کنید کنترل کمتری خواهید داشت و از خط لب‌هایتان خارج خواهید شد.

رژلب‌های مایع برای افراد غیر ماهر و مبتدی هم مناسب هستند. زیرا براش آن‌ها تقریبا منحنی، کوچک و ظریف است از همین رو به سادگی راحت رنگ می‌پذیرد. با یک براش کوچک حتی می‌توانید خط لب بکشید و بافت رژلب‌ها هم بهتر از رژلب‌های جامد است.

به دلیل روغنی که در رژلب مایع وجود دارد تاثیر پوششی بسیار خوبی روی خط لب‌ها دارد. در واقع می‌توان گفت که همه‌ی نقاط ضعف رژلب‌های جامد را برطرف می‌کند.

افرادی که عادت دارند قبل از استفاده از رژلب مایع از بالم لب استفاده کنند در واقع بالم لب برای آن‌ها به عنوان پرایمر به کار می‌رود. افرادی که این عادت را ندارند می‌توانند از رژلب به صورت مستقیم استفاده کنند.

هنگام استفاده از رژلب مایع باید در ابتدا روی لب پایین رژلب بزنید.

تفاوت‌های استفاده از رژلب جامد و مایع

این خط رژلب باید از درون لب به بیرون آن اعمال شود. نزدیک خط لب بایستید و لب‌ها را به هم بمالید. روش استفاده از رژلب برای لب بالا مانند لب پایین است.پس از اعمال رژلب روی لب‌های بالا و پایین باید لب‌ها را به هم بمالید تا رنگ آن‌ها تغییر کند.

بزرگترین نکته درباره‌ی اعمال رژلب مایع سریع و دقیق عمل کنید زیرا این مدل رژلب یک لایه تشکیل می‌دهد بنابراین باید سریع روی لب استفاده شود و لب‌ها را روی هم بمالید.

همچنین پس از استفاده از رژلب به آن زبان نزنید زیرا باعث اعمال غیریکنواخت آن می‌شوید.

بهتر است رژلب مایع را هم روی لب بالا و هم روی لب پایین استفاده نکنید. ابتدا یک سمت را انتخاب کرده و روی آن رژلب بزنید زیرا پس از تشکیل لایه، روی هم قرار دادن لب‌ها دشوار خواهد بود. به این منظور از لب پایینی آغاز کرده و از نوک براش لب برای کنترل محدوده‌ی استفاده از رژلب استفاده کنید.

برای سایر قسمت‌های لب در ابتدا می‌توانید رژلب را در قسمت بزرگی از لب اعمال کنید.

در صورتی که حجم زیادی از رژلب روی براش رژلب وجود دارد سعی کنید مقدار کمی از آن را بردارید تا حجم زیادی روی لب‌هایتان جمع نشود و ظاهر بدی را ایجاد نکند.

  • انتخاب بهترین رژ لب بر اساس رنگ پوست (به توصیه‌ی متخصصان)

تفاوت‌های فرمولاسیون‌های رژلب جامد و مایع

رژلب مایع از نظر رنگ غنی‌تر از رژلب جامد بوده و ماندگاری بیشتری دارد. همچنین نسبت به رژلب جامد رنگ روشن‌تری را روی لب‌ها ایجاد می‌کتد و بسیاری از افراد به جای چرخاندن لوله، با استفاده از یک براش نرم از آن استفاده می‌کنند.

بسیاری از رژلب‌ها در یک محصول با بسته‌بندی تیوبی هستند که در یک طرف آن‌ها برق لب و در طرف دیگر رژلب قرار دارد. پس از استفاده از این رژلب روی لب‌ها باید چند دقیقه صبر کنید تا خشک شود.

این رژلب اغلب کمی به رنگ‌ها رنگ داده و باعث می‌شود رنگ لب‌ها در تمام طول روز باقی بماند.

از سوی دیگر یک برق لب شفاف هم می‌تواند باعث درخشش رژلب شود. ممکن است نیاز باشد چند بار در طول روز برق لب را تمدید کنید اما رژلب در طول روز ثابت باقی می‌ماند.

منابع:LIFESTYLE BY PS، Perfect Diary، Glam

/*/ . .


بازنشر از : digimag