1401\05\22 15:07:13


وضعیت مطالبات داروخانه‌ها از بیمه‌ها. روند پرداختی بابت دارویار

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، وضعیت پرداخت مطالبات داروخانه‌ها از بیمه سلامت و سازمان تأمین اجتماعی را تشریح کرد.

سیدعلی فاطمی، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سازمان بیمه سلامت، مطالبات داروخانه‌ها را تا تیر ماه پرداخت کرده، اما پرداختی سازمان تأمین اجتماعی تا اردیبهشت ۱۴۰۱ بوده است.

وی با عنوان این مطلب که پرداختی‌ها به داروخانه‌ها شامل دو فصل جداگانه است، افزود: قرار است مطالبات داروخانه‌ها از محل ارز ترجیحی، جداگانه به حساب داروخانه‌ها واریز شود. فاطمی در پاسخ به این سوال که آیا بیمه‌ها بابت طرح دارویار پرداختی داشته اند یا خیر، گفت: بیمه سلامت بابت طرح دارویار پرداختی داشته، اما سازمان تأمین اجتماعی هنوز پرداختی بابت این فصل نداشته است. نایب رئیس انجمن داروسازان ایران تاکید کرد: البته شرایط پرداختی سازمان تأمین اجتماعی نسبت به قبل که ۸ ماه بود، بهتر شده و به ۳ ماه کاهش یافته است.

فاطمی در مورد وضعیت کمبودهای دارویی نیز گفت: تغییری در کمبود دارو حاصل نشده و همچنان این کمبودها را در سطح داروخانه‌ها می‌بینیم. وی در ارتباط با شرایط داروخانه‌ها بعد از اجرای طرح دارویار، افزود: اصولاً طرح‌های دولتی، در دو سه ماه ابتدایی خوب اجرا می‌شوند، لذا انتظار داریم روند پرداختی‌ها دچار وقفه نشود تا اجرای طرح دارویار به مشکل نخورد.. .


بازنشر از : مهر

طرح دارویار

سید علی فاطمی

انجمن داروسازان ایران