1402\01\09 09:19:03


«متری شیش‌ونیم» در بریتانیا اکران می‌شود. تمجید گاردین از فیلم

فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی در بریتانیا به اکران عمومی درمی‌آید.

گاردین با اشاره به اکران فیلم «متری شیش و نیم» در بریتانیا درباره این فیلم نوشت: اگر مایکل مان فیلمی در ایران بسازد همان طور خواهد بود که «متری شیش و نیم»؛ یک درام هیجان‌انگیز خشن که در آن یک مأمور پلیس مردد از نظر اخلاقی، با یک قاچاقچی ناامید روبه‌رو می‌شود.

فیلم با یک سکانس تعقیب و گریز طوفانی شروع می‌شود که در آن یک افسر پلیس در تعقیب یک فروشنده مواد مخدر با کیسه‌ای هرویین در دست است. سکانس با پایانی تکان‌دهنده و بد برای فروشنده به اوج می‌رسد و لحن وحشتناکی به بقیه فیلم می‌بخشد. پیتر بردشاو منتقد گاردین در ادامه می‌نویسد: کارگردان این فیلم سعید روستایی است که سال پیش فیلم «برادران لیلا» را در جشنواره کن داشت.

این فیلم در واقع پیش از آن فیلم ساخته شده است. پیمان معادی (بازیگر فیلم «جدایی» اصغر فرهادی) افسر پلیسی به نام صمد است که در جنگ با مواد مخدر شکست می‌خورد. تبهکاران پسر زیردست او را کشته‌اند و تیم او تلاش متعصبانه‌ای دارد تا بتواند فروشندگان مواد مخدر را سرکوب کند.

نوید محمدزاده در نقش ناصر سلطان مواد مخدر بازی کرده است که از هم‌اکنون احساس می‌کند سلطه‌اش در حال فروپاشی است. امتیاز ۴ ستاره از ۵ ستاره امتیازی است که پیتر بردشاو به فیلم داده است. این فیلم تابستان ۱۴۰۰ در فرانسه و تابستان ۱۴۰۱ در اسپانیا اکران شده بود.

«متری شیش و نیم» با عنوان «قانون تهران» از ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) در سینماها و پلتفرم‌های دیجیتال بریتانیا در دسترس است.. .


بازنشر از : مهر

فیلم متری شش و نیم

سعید روستایی

سینمای بریتانیا