1402\01\12 11:58:33


عید فطر و بعد از ماه رمضان با موج جدید سفر مواجهیم

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با یک موج سفر در تعطیلات عید فطر و بعد از ماه رمضان مواجه هستیم که البته شهرهای مذهبی احتمالا مقصد سفر بسیاری از مسافران و گردشگران خواهد بود.

 علی‌اصغر شالبافیان روز شنبه - ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - در نشست محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهوری با اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که در محل معاونت گردشگری کشور برگزار شد، اظهار داشت : این ستاد جلوه خدمتگزاری به مردم است و در زمانی که زمان آرامش و تعطیلات و استراحت است، اعضای ستاد خدمات سفر در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر افزود: نزدیک یک میلیون نفر در طول نوروز به مردم خدمت می‌کنند و در این میان جلوه زیبای خدمت زمانی است که نیروهای داوطلب و نیروهای جهادی را می‌بینیم که خود را وقف کمک و خدمت به مردم می‌کنند.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: دو رویکرد توزیع زمانی و توزیع مکانی سفر را در نوروز امسال در دستور کار داشتیم که گزارش‌ها و آمارها نشان می‌دهد این رویکرد به خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و نوروز افزود: بعد از پایان تعطیلات نوروزی شب‌های قدر و نیز عید فطر را داریم که این دو مناسبت‌ها نشان می‌دهد به احتمال زیاد ما با یک موج دیگری از سفر مواجه خواهیم بود که البته شهرهای مذهبی احتمالا مقصد سفر بسیاری از مسافران باشد.

شالبافیان ادامه داد: این در حالی است که تقارن ماه مبارک رمضان و نوروز باعث شده تا به احتمال زیاد تعدادی از هم‌وطنان عزیزمان سفر خود را به بعد از ماه مبارک رمضان موکول کنند که در همین راستا پیش‌بینی می‌شود با یک موج دیگری از سفر بعد از ماه رمضان مواجه باشیم و از همین الان برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در روزهای بعد از ماه رمضان آمادگی لازم را داریم.

شالبافیان با اشاره به راه‌اندازی سامانه ۰۹۶۲۹ نیز گفت: این سامانه در نوروز و در طول سال فعال است و با دریافت گزارش‌ها و نظرات و پیشنهادها و انتقادات مسافران از طریق این سامانه به تدوین راه‌کار مهمی برای ارائه خدمات شایسته به مسافران دست پیدا می‌کنیم

.

.


بازنشر از : منبع: ایرنا